Osadní informace  ve středu s úvodním začátkem a na postranních lištách aktuální zhodnocení osadní aktivity v průběhu tohoto roku.

 

 

KRONIKA TOHOTO ROKU * 2018 *

Všechny záznamy pro daný rok jsou prezentovány ve svislých lištách po obou stranách.

 

   V sympatické hospůdce Lotos v Mostě jsme se sešli poprvé  v r. 2010 na osadní slezině. Chceme se tam scházet pravidelně 1 x měsíčně, abychom v klidu mohli domlouvat akce a zkorigovat veškerou osadní činnost. Domluvili jsme se také na společných setkáních při příležitosti oslavení  narozenin členů. Přesný termín se vždy domluví několik dní před akcí mobilem, aby se mohlo zúčastnit co nejvíce osadníků.

Dnes již píšeme rok 2018 a mnohé se změnilo...

Hospůdka Lotos již není pro nás aktuální. Odešel k věčnému ohni nás šerif a tím i jediný kytarista a zpěvák osady. Ale našim čestným šerifem zůstane i nadále.  Sleziny osady budeme dnes provádět formou setkání doma u někoho z nás. Je nás málo a tak není třeba oficielně plánovat měsíční setkání. Na halových slezinách 1x za 14 dní si můžeme drobné informace předat a tak se sejdeme jen v nejnutnějších případech, jako byla příprava slavnostní sleziny. Do osady byl přijat zatím jako čestný člen kamarád Honza Průša - Hop. Dohání úspěšně dlouhou pauzu ve hraní na kytaru i zpěv a písničky pro nás současně aktuální.

Ale dnes je již oficiálně našim členem.

V saloonu Arizona jsme se naposledy sešli se spoustou našich kamarádů, kdy jsme oslavili 50. výročí založení osady. Žel, skončil i saloon Arizona, který majitelé prodali. Proto jsme si našli jiný azyl, janovskou sportovní Halu.

Uskutečnili jsme na poslední listopadové slezině v r.2017 akci VZPOMÍNÁNÍ NA HRANÍ A NA TOULÁNÍ. Vzpomínková slezina věnivaná našemu šerifovi Tonymu, ale i všem našim kamarádům u věčného ohně. Odešla jich už řada a my na ně nikdy nezapomeneme. Zavedeme tuto listopadovou vzpomínkovou akci jako tradici. A další akci, kterou chceme zavést každoročně v lednu ZIMNÍ SEŠLOST,v únoru bude TRAMPSKÉ PŘEDJAŘÍ A v březnu JARNÍ POKŘIK.  Tyto 4 akce  "pod střechou" nám pomohou překlenout období kdy se toulání vlivem počasí pro nás pozastaví, než najaře zas vyrazíme za kamarády k ohňům.

 

V dáli zní kytary hlas,

dým nad kaňon už stoup,

záře ohně rudá rozlétla se po kraji,

osada malá sešla se opět

ve svůj kout...

 


 

 

  KLIKNI

  

První autovandr do Prackovic na

POSLEDNÍ ŠTACI 2017

 

95 LET OSADY ZTRACENÁ NADĚJE

 

TO RIO 2013

 

ZAPÁLENÍ OHNĚ NA FREDOVĚ 60 TCE 2014

 

 

Už podzim zaklepal mi na dveře a rozvrzal zahradní vrátka,

závojem mlhy ráno přikrývá vše kolem,

inu je opravdu konec léta zkrátka...